Gevelisolatie
Een buitenmuur die in de winter koud aanvoelt, ook als de verwarming gewoon aanstaat: in een huis met ongeïsoleerde gevels verdwijnt veel warmte door de muren naar buiten. Gevelisolatie, ook wel muurisolatie, is isolatie van de buitenmuren van je huis, en die houdt de warmte binnen. Dat kan op 3 plekken: in de spouw, tegen de buitenkant of tegen de binnenkant van de muur. Welke manier bij jou past, hangt vooral af van één vraag: heeft je muur een spouw? Daarom beginnen we daar. Daarna zetten we de 3 manieren naast elkaar, met wat ze opleveren en wat je ervoor inlevert, en sluiten we af met de kosten en de offerte.

Het korte antwoord
- € 1.800spouw vullen, hoekwoning
- € 23.000buitenkant, hoekwoning
- € 6.500voorzetwand in de woonkamer
Heeft je huis een lege spouw, laat die dan eerst vullen: dat kost een hoekwoning zo'n € 1.800. Zonder spouw, of als je veel beter wilt isoleren, kies je isolatie aan de buitenkant (hoekwoning € 23.000) of een voorzetwand aan de binnenkant (woonkamer € 6.500).
Welke manier bij jou past, hangt eerst af van de vraag of je muur een spouw heeft. Een lege spouw van minstens 4 cm laat je vullen: dat is het goedkoopst en in een dag klaar, maar de laag blijft dun. Wil je beter isoleren, of heeft je muur geen spouw, dan kies je de buitenkant, met de dikste laag en zonder ruimteverlies, of een voorzetwand aan de binnenkant, per kamer en als je handig bent ook zelf. Bij een muur zonder spouw of met een gevulde spouw laat je de binnenkant eerst controleren op vocht.
- Huis van 1920-1975 met een lege spouwLaat eerst de spouw vullen.
- Huis van vóór 1920, muur zonder spouwIsoleer aan de buitenkant; binnen alleen na controle door een expert.
- Spouw smaller dan 4 cm, of vol cementrestenIsoleer aan de buiten- of binnenkant.
- Huis van 1975-1991, spouw al geïsoleerdIsoleer extra aan de buitenkant, of binnen na controle.
- De buitenmuur heeft toch groot onderhoud nodigIsoleer aan de buitenkant en combineer de klussen.
- De gemeente staat geen andere voorgevel toeZet binnen een voorzetwand tegen de voorgevel en isoleer de achter- en zijgevel buiten.
- Je wilt zelf klussenPlaats een voorzetwand aan de binnenkant, wel zonder subsidie.
- Huis van na 1991Niets doen: de gevel is al goed geïsoleerd.
Offertes aanvragen
Via Solvari vraag je gratis offertes aan bij hooguit 4 bedrijven uit je regio. Solvari controleert je aanvraag en brengt je in contact met bedrijven die tijd hebben voor je klus.
- We isoleren zelf niet: je aanvraag gaat rechtstreeks naar Solvari.
- Alleen voor woningen in Nederland.
- Wij krijgen een vergoeding per aanvraag; dat bepaalt niet wat we schrijven.
Zie je het formulier niet? Open het formulier van Solvari.
Bronnen (9)
- Milieu Centraal: Spouwmuurisolatie, laatst gewijzigd 8 juli 2026, geraadpleegd 8 oktober 2026
- Milieu Centraal: Buitenmuur isoleren aan de buitenkant, laatst gewijzigd 18 september 2026, geraadpleegd 8 oktober 2026
- Milieu Centraal: Buitenmuur isoleren met voorzetwand, laatst gewijzigd 24 augustus 2026, geraadpleegd 8 oktober 2026
- Milieu Centraal: Alles over isoleren, laatst gewijzigd 3 augustus 2026, geraadpleegd 8 oktober 2026
- Milieu Centraal: Stappenplan voor een energiezuinig huis, gewijzigd 31 augustus 2026, geraadpleegd 8 oktober 2026
- Milieu Centraal: Besparingen, met welke energieprijzen rekenen we?, laatst gewijzigd 24 juni 2026, geraadpleegd 8 oktober 2026
- RVO: ISDE, isolatiemaatregelen woningeigenaren, gecontroleerd door RVO op 17 september 2026, geraadpleegd 8 oktober 2026
- Informatiepunt Leefomgeving (IPLO): Vergunningvrije kozijnen en gevelpanelen, geraadpleegd 8 oktober 2026
- Belastingdienst: btw-tarief isoleren van woningen, geraadpleegd 8 oktober 2026
